10 nejromantičtějších měst kde strávit líbánky

28.11.2010 23:29

 

10 nejromantičtějších měst kde strávit líbánky

Pondělí, 15. červen, 2009 - Kde prožijete svatební cestu, je sice o něco méně důležité, než s kým ji prožijete, společné vykročení do manželského života by však mělo být jedinečné a nezapomenutelné.K tomu může hodně přispět i atmosféra vybraného místa. Připravili jsme pro vás pár tipů, třeba vás některý inspiruje…

 

Paříž

Francouzská metropole je považována za nejkrásnější město Evropy. Bývá označována jako kolébka všeho možného, od módy přes šanson až po gastronomii. Vypravíte-li se do Paříže, přesvědčíte se, že to není náhodou. Je to město, v němž pulsuje život ve dne i v noci, stačí si jen vybrat správný směr. Můžete obdivovat památky, celé dny procházet světoznámé galerie - pár hodin na to opravdu nestačí, v Disneylandu se vrátit do dětství, nebo objevovat zapadlé uličky, odpočívat v kavárnách a nasávat tak nezapomenutelnou atmosféru úžasného města. Rozhodně nesmíte vynechat noční projížďku loďkou po Seině. 

Benátky
Italské město vystavěné na laguně se právem řadí mezi nejromantičtější místa na světě. Snad ani není třeba vysvětlovat proč. Nekonečné kanály, stovky úzkých mostů, úchvatné paláce a množství historických skvostů na každém kroku ve vás zanechají své kouzlo na dlouhou dobu. V Benátkách budete zcela oproštěni od ruchu velkoměsta, jediným dopravním prostředkem jsou zde lodě, které vám poslouží i jako městská doprava. Tu pravou romantiku zažije při projížďce na gondole, nezapomenutelný bývá i západ slunce nad lagunou. 

Řím

Jedno z nejstarších a nejpůsobivějších evropských měst vás okouzlí svou antickou krásou. Nejspíš se do něho zamilujete na první pohled a po návratu vás to bude táhnout zpět. Ne nadarmo se říká, že všechny cesty vedou do Říma. Před očima se vám otevře svět, který znáte z učebnice dějepisu. Při procházce centrem města budete na každém kroku obdivovat úžasnou architekturu ať už z období antiky, renesance nebo baroka. Řím je město plné překrásných chrámů, bazilik, soch a uměleckých fontán. Kromě světoznámých památek vás zde čeká i proslulá italská kuchyně. 

Dubrovník
Toto přístavní město ležící na jihu Dalmácie bývá označováno jako perla Jadranu. Historické centrum obehnané hradbami, z nichž můžete při procházce pozorovat místní život, nabízí kromě památek nespočet příjemných kaváren. V nich si dokonale vychutnáte nejen lahodnou kávu, ale i klidnou přímořskou atmosféru. Na nedalekém poloostrově Pelješac se rozléhají věhlasné vinice, nezapomeňte proto ani na ochutnávku místních vín. Oblázkové pláže a čisté moře zase svádí k odpočinku a vodním radovánkám. O tom, že jde o místo pro romantiku jako stvořené, svědčí i fakt, že v posledních letech sem přijíždí stále více snoubenců z celého světa, aby prožili svůj velký den právě zde. 

Bruggy
Starobylé belgické městečko, několik století opomíjené, se dnes stalo jedním z nejnavštěvovanějších v Evropě. Bývá mu přezdíváno „Benátky severu" a kdo ho navštívil, přesvědčil se o pravdivosti tohoto přirovnání. Historické centrum s mnoha skvostnými stavbami a historickými zajímavostmi obtékají kanály, po nichž se můžete projet na motorové loďce. Proslulé belgické pralinky rozmanitých druhů a jmen podávané ke kávě nebo útulné kamenné hospůdky nabízející i několik desítek druhů piva jsou dalším důvodem, proč se vypravit právě sem.

Taormina
Tohle půvabné sicilské městečko, které bývá někdy nazýváno „sicilské Monte Carlo", vás zaručeně chytí za srdce. Leží na útesu ve výšce asi 200 m.n.m., odkud je impozantní pohled na azurové pobřeží Jónského moře i na nedalekou sopku Etnu. Je to město s bohatou historií a antickou architekturou protkané spoustou malebných uliček, kavárniček a tratorií. V minulosti se stalo dokonce inspirací pro nejednoho umělce, oblíbil si ji například Alexander Dumas, J.W. Goethe ji nazval „kouskem ráje", okouzlila i spisovatele Karla Čapka.

Rio de Janeiro
Brazilské město karnevalů bývá považováno za jedno z nejkrásnějších měst světa. Zásluhu na tom nesou nejen symboly města jako samba, socha Ježíše shlížícího na město nebo Cukrová homole, vrchol, z něhož se nabízí úchvatný pohled na celé město, ale i jeho dokonalá poloha. Rozprostírá se mezi krásným zálivem plným ostrůvků a mohutnými horskými masivy, které zasahují až do pláží v centru města. Je to živé moderní město na okraji pralesa.

Vancouver

Přístav rozléhající se v západní části Kanady je ideálním místem pro ty, kteří se cítí dobře ve víru velkoměsta, ale rádi se vypraví i do přírody. V centru plném mrakodrapů narazíte na mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět. Kontrastem rušného života je drsná kanadská krajina nejen v přilehlém městském parku, třetím největším na světě, ale i v okolí samotné metropole. Pokud si troufnete, můžete se pěšky vypravit na horu The Grouse Mountain, kde vás čeká nádherný výhled na celé město.

Trinidad

Neopakovatelnou atmosféru starých kubánských časů prožijete ve městě ležícím pod pohořím Escambray. Oslní vás svou barevností, ale i klidem. Říká se, že v Trinidadu se zastavil čas. Nikdo nikam nespěchá a celé město si zachovává svůj původní koloniální ráz. Můžete navštívit některé z mnoha zdejších památek a muzeí, při procházkách křivolakými dlážděnými uličkami obdivovat místní architekturu a rozhodně musíte vyzkoušet pravé kubánské doutníky. Večer se pak vydejte do některé z typických kubánských hospůdek, kde se popíjí mojito a tančí salsa.

Udaipur
Leží na západě Indie v regionu Rajasthan obklopen horami, lesy a jezerem. Je to město plné paláců, které bývá také nazýváno „White City" nebo „Benátky východu". Bývá často cílem turistů a to dokonce i místních, což v Indii nebývá obvyklé. O zábavu tu rozhodně není nouze. Pokud zrovna nebudete z výšky hor pozorovat západ slunce nad jezerem, můžete navštívit třeba kurz vaření a naučit se připravovat pravé indické speciality. Město je zajímavé i tím, že se zde natáčel jeden z dílů Jamese Bonda. Pro milovníky Orientu s touhou po dobrodružství v krvi je to ideální místo, kde strávit nezapomenutelné líbánky