Osm zlatých pravidel při zkoušení svatebních šatů

28.11.2010 17:31

 

Osm zlatých pravidel při zkoušení svatebních šatů

Najít pro sebe ty pravé svatební šaty dá docela zabrat. Musejí se totiž postarat o to, abyste ve svůj velký den byla jedinečná. Našich osm praktických pravidel vám vaši náročnou volbu usnadní.

Maratonu vybírání svatebních šatů se nevyhnete. I když objevíte jedny, které se vám líbí, bude vás stejně dál hnát představa, že někde mají ještě lepší. Abyste měla zkoušení a výběr šatů jednodušší, držte se osmi osvědčených pravidel.

 

1)      Make-up nechte doma

V den, kdy vyrazíte do butiku se svatebními šaty, odložte všechna líčidla. Použijte pouze svůj denní krém. Zapomeňte i na barevné lesky na rty. Na bělostných šatech nechá stopu všechno. Vyhnete se tak docela nepříjemným chvilkám.

 

2)      Boty do tašky

Na obcházení butiků si obujte pohodlné botky, z kterých vás zaručeně nebudou bolet nohy. Svoje svatební střevíčky si přibalte do kabelky. S bolavými prsty u nohou by se vám zaručeně nelíbily ani šaty od Vivienne Westwood.

 

3)      Kamarádky s sebou

Při výběru šatů byste s sebou měla mít nejlépe dvě posily – ať už to bude sestra, kamarádka nebo matka, musí to být někdo, kdo vám vždycky řekne pravdu. Lichotníky nechte tentokrát doma.

 

4)      Poznámkový blok při ruce

Nejpozději u pátých šatů ztratíte přehled o vyzkoušených šatech. Které měly ten krásný výstřih a které mi dělaly vosí pas? Je lepší, když si budete dělat poznámky. U každých šatů si napište nějaký příznačný detail, podle kterého pak hned poznáte, o jaké šaty šlo.

 

5)      Zatancujte si

V šatech musíte být neomezeně pohyblivá. Až je budete mít na sobě, zkuste si se svou kamarádkou udělat několik tanečních kroků. Byla by škoda, kdybyste až za pět minut dvanáct zjistila, že se na své svatbě nemůžete hýbat.

 

6)      Hlídejte světlo

Za umělého osvětlení se může řada šatů zdát zářivě bílých. Na přirozeném světle ale mohou mít jiný odstín. Vyjděte s nimi proto na denní světlo. Když už budete stát venku, zkontrolujte, zda někde neprosvítají. I to se v umělém osvětlení může skrýt.

 

7)      Vyfoťte se

Náročnější zkouškou své šaty nemůžete nechat projít. Doufáme jen, že vám to personál butiku dovolí. Ideální je zvolit si několik favoritů, zvěčnit se v nich a pak je na snímcích porovnat.

 

8)      Akceptujte své tělo

Nespoléhejte se, že do svatby zhubnete ještě několik kilo. Kupte si takové šaty, které vám sedí právě teď. Vyhnete se nepříjemným problémům. A nakonec – založit se dají všechny šaty

 

čerpáno z www.svatby.cz